Nasi eksperci

Specjalizuje się w kreowaniu i wdrażaniu innowacyjnych strategii, tematyce transferu technologii oraz poprawie efektywności inwestycyjnej. Posiada blisko 20 letnie doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy dla renomowanych firm w Polsce i Wlk. Brytanii, w tym 10-letnia praktyka na rynku PE/VC. Posiada dyplom z Private Equity i Venture Capital z Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie. Jest certyfikowanym doradcą Strategic Planning and Performance Management Systems – metodologii Management Systems Corporations, Prof. Framholtza – wybitnego wykładowcy z UCLA Anderson School of Management w Los Angeles. Pełnił rolę eksperta merytorycznego, Komisji Europejskiej – Directoriate General for Research and Innovation z zakresu budowy modelu inwestycji UE w Fundusze Funduszy (FOF). Jest autorem i współautorem kilkunastu wdrożonych strategii zmian i rozwoju przedsiębiorstw oraz przekształceń kapitałowych w sektorach, tj. energetycznym, finansowym, IT. Zrealizował kilkadziesiąt projektów z zakresu brokeringu wiedzy dla naukowców, wyposażając beneficjentów projektu w wiedzę i narzędzia, które przygotują ich do wejścia w wybrany proces inwestycyjny. Jest współautorem strategii rozwoju kilku inkubatorów technologicznych oraz Parku Naukowo Technologicznego na południu Polski. Wojciech jest mówcą podczas licznych konferencji i seminariów w Polsce i zagranicą.

Wojciech jest absolwentem Akademii Psychologii Przywództwa organizowanego przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej, Prawa Własności Intelektualnej i Prawa Nowych Technologii na Uniwersytecie Gdańskim, Zarządzania Finansami na Akademii Leona Koźmińskiego, Metod Ilościowych w Ekonomii i Systemów Informacyjnych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Zarządzania Biznesem w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Aktualnie studiuje Corporate Innovation na Stanford University w USA.

Piotr ma solidne doświadczenie w szybkiej i radykalnej poprawie wyników finansowych prywatnych przedsiębiorstw. 30-letnia kariera Piotra jest prawie równo podzielona między firmy doradcze i inne. Jako Starszy Konsultant w KPMG i McKinsey, a potem Dyrektor Sektora Ubezpieczeń i Dyrektor Strategii w Accenture, Piotr prowadził dziesiątki projektów trwających od kilku tygodni do paru lat dla firm małych, średnich i dużych w Polsce, Republice Czeskiej, Rosji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Jako Dyrektor Finansowy i Prezes firm z zatrudnieniem 2-4 cyfrowym, przeprowadził kilka działów i kilka spółek w Polsce i USA przez transformacje, które zaowocowały 2-3 cyfrowym wzrostem przychodów i wzrostem zyskowności z dużych ujemnych do bezpiecznie dodatnich cyfr. Uratował dwie firmy z upadłości i doprowadził je do wiodących pozycji na ich rynkach.

Ma doradcze i bezpośrednie doświadczenie w różnych sektorach: bankowość, ubezpieczenia, inwestycje kapitałowe, służba zdrowia, zaawansowane technologie, informatyka, produkcja, produkty konsumenckie, handel hurtowy i detaliczny, nieruchomości, drukowanie i rolnictwo. Jego główną dyscypliną jest strategia, porusza się również swobodnie w finansach, marketingu i operacjach. Piotr ma dyplom MBA z Uniwersytetu Stanforda, gdzie uplasował się w górnych 10% roku i dyplom BS w Inżynierii Środowiskowej z MIT, gdzie również uplasował się w górnych 10% roku. Piotr zrobił Międzynarodową Maturę w międzynarodowej szkole w Wielkiej Brytanii.

Piotr jest licencjonowanym pilotem, żeglarzem, nurkiem, kajakarzem i ratownikiem wodnym. W czasie wolnym od pracy, wspina się po górach, jeździ na rowerze, wiosłuje i zwiedza egzotyczne zakątki od Japonii na wschodzie do Galapagos na zachodzie.

Menedżer, przedsiębiorca, inwestor. Posiada dwudziestopięcioletnie doświadczenie na wysokich pozycjach menedżerskich. Pracował w grupie Ernst & Young Polska, początkowo jako szef Działu Doradztwa Rynkowego, a następnie jako Starszy Menedżer i Szef Działu Strategii i Usprawnień Operacyjnych. Pełnił także funkcję Dyrektora ds. Operacyjnych spółki Capgemini Polska, Wiceprezesa DGA SA oraz Prezesa Zarządu firmy APAX Consulting Group. Zarządzał z sukcesem oraz budował od podstaw organizacje do poziomu kilku tysięcy zatrudnionych osób. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie inwestycyjne. Nadzorował projekty wejść i wyjść kapitałowych na kwotę kilkuset milionów zł.

Posiada wieloletnie doświadczenie doradcze przy realizacji projektów strategicznych oraz z zakresu corporate finance dla korporacji międzynarodowych, m.in. z listy Fortune 500, czołowych firm polskich oraz firm z sektora MŚP.

Dariusz uzyskał tytuł magistra ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył także program zarządzania w Copenhagen Business School w Danii oraz szereg specjalistycznych kursów i szkoleń.

Ekspert w zakresie strategii, efektywności operacyjnej i rozwoju przedsiębiorstw.

Opracował i wdrażał szereg projektów optymalizacji działania przedsiębiorstw i programów restrukturyzacji dla korporacji międzynarodowych, czołowych firm polskich oraz firm z sektora MŚP. Uczestniczył w procesach inwestycyjnych/rozwojowych o wartości przekraczającej 1 miliard euro (M&A/greenfield). Doświadczenie zawodowe w obszarze strategii, optymalizacji procesów, zarządzania zmianą, kontrolingu finansowego i operacyjnego zdobywał w firmach konsultingowych (Arthur Andersen, Ernst & Young), w korporacjach międzynarodowych (Carrefour Group) oraz w krajowych podmiotach, na najwyższych szczeblach managerskich. Działa aktywnie w obszarze nowych technologii i przedsięwzięć na wczesnym etapie rozwoju. Uczestniczył w strukturyzowaniu i weryfikacji kilkudziesięciu innowacyjnych projektów typu start up.

Marcin uzyskał dyplom MBA z zarządzania finansami na University of London. Ponadto, ukończył zarządzanie i marketing oraz zarządzanie strategiczne w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University, program menedżerski dla dyrektorów finansowych w ESCP-EAP (Paris) oraz szereg specjalistycznych kursów i szkoleń.